17 Haziran 2009 Çarşamba


Hapı yutamayanlara...

Siz hiç “doktor iğne yazıyor lan” diye
sevindiniz mi?
Ya da başım çatlıyor dediğiniz zaman,
avucunuza bırakılan haplardan,
ürktünüz mü?
Sizin hiç hap korkunuz oldu mu?

Aşağıdakilerden hangisi şairin vermek istediği mesajdır?

A) matrix'e gönderme yapmıştır.
B) hemşire fantezisi vardır.
C) içmiştir.
D) şampiyon beşiktaş
E) seni anlıyorum arkadaşım


Yaşım 22 lan benim. Bir tane hap yutamaz mısın arkadaş? Kolum kadar köfteleri löp löp mideye indiriyorsun, tırnak kadar hapı yutamaz mı lan insan! Tabi kimi insanlar buna inanamıyor. O yüzden ben bir açıklama getireyim;
Efendim malumunuz tıp gelişti, bin türlü hastalığa deva oluyor artık. Önceleri çok çok zor olan ameliyatlar, şimdi 5 dakika sürmeden bitiyor. Yani, herşey güzel, değil mi? Yani, ne güzel lan artık hastaneye gitmekten korkmuyorum, değil mi? Tabi sana göre güzel ağzına vurduuum. Neden? Çünkü sen hap yutabiliyorsun, çünkü sen muayene olduktan sonra koşarak eczaneye gidiyorsun, çünkü sen, çünkü sen, sen var ya topsun olm top!
Küçükken büyüyünce yutar dediler, çok üstüne gitmeyin dediler. Sonra biraz büyüdüm, neyse şurupla idare ederiz dediler. Şimdi öküze benzedim, hala daha yutamıyorum şu lanet hapları. Çok kötü bir durum, anlatması bile zor. Mesela bana böyle kırmızı hap mı, mavi hap mı diye soru sorulursa, iğnesi yok mu ağbi bunların derim. En kötüsü de son çare olarak çiğnerim.
Ahhh Ahhh, ilaç konusunda gurmeyim ulan ben. Hepsinin tadı kötü, bazısını pembeye filan boyuyorlar sanki çok matah bir şeymiş gibi. Bazı arkadaşlar da hasta olunca sırf ibneliğine “evde su yok lan! al şunu yutuver” diye elinize hap koyar, sonra yüzünüzün gerilmesini izler. Bu arkadaşlar var ya, arkadaş değil olm bunlar, ibnetor bunlar, kırarım o gülen ağzınızı!
22 yaşındayım dedim size, bugün üç tane hap çiğnedim, herkes yuttuğumu düşünürken, ben reaksiyon göstermeden, o hapların iğrenç tatlarına katlandım.
Sen!
Bu satırları okuyan ademoğlu!
Gülüyorsan eğer halime,
yanıma gel!
Biletini ben alıcam,
sen bir gel!
Ağzını sevdiğimin...

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Eğer doğum günümü kutlamazsan (ki büyük ihtimal içip sızıcaksın) sana o hapların extra large boylarından iki karton yuttururum haberin olsun canım benim ^_^ yerim ben seni ^_^
Butimar

Adsız dedi ki...

senin hissettikleri en iyi ben anlarım.15 yaşındayım hap yutamıyorum 10 iğne olmayı 1 hapa tercih ederim.çok kötü bir durum.